Spelschema HERR

MISSA INTE EN MINUT

Matcher Herr 2021

Behrn Arena

Söndag 03 oktober 15:00

Örebro SK
-
BK Häcken
Allsvenskan · Behrn Arena

Gamla Ullevi

Söndag 17 oktober 17:30

IFK Göteborg
-
Örebro SK
Allsvenskan · Gamla Ullevi

Behrn Arena

Måndag 25 oktober 19:00

Örebro SK
-
Degerfors IF
Allsvenskan · Behrn Arena

Örjans Vall

Torsdag 28 oktober 19:00

Halmstads BK
-
Örebro SK
Allsvenskan · Örjans Vall

Behrn Arena

Söndag 31 oktober 17:30

Örebro SK
-
Djurgården
Allsvenskan · Behrn Arena

Tele2 Arena

Söndag 07 november 15:00

Hammarby
-
Örebro SK
Allsvenskan · Tele2 Arena

Eleda Stadion

Lördag 25 september 17:30

Malmö FF
5 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Onsdag 22 september 19:00

Örebro SK
2 - 0
Östersunds FK

Platinumcars Arena

Söndag 19 september 15:00

IFK Norrköping FK
3 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Måndag 13 september 19:00

Örebro SK
0 - 3
Varbergs BoIS FC

Jernvallen A-plan

Onsdag 01 september 18:30

Sandvikens IF
0 - 1
Örebro SK

Friends Arena

Lördag 28 augusti 15:00

AIK
2 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Söndag 22 augusti 17:30

Örebro SK
1 - 1
IK Sirius

Varberg Energi Arena

Måndag 16 augusti 19:00

Varbergs BoIS FC
1 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 07 augusti 17:30

Örebro SK
2 - 2
Mjällby AIF

Tisdag 03 augusti 19:00

Östansjö IF
7 - 8
Örebro SK

Studenternas

Måndag 02 augusti 19:00

IK Sirius
1 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Måndag 26 juli 19:00

Örebro SK
1 - 1
AIK

Behrn Arena

Söndag 18 juli 15:00

Örebro SK
0 - 2
Hammarby

Borås Arena

Söndag 11 juli 17:30

IF Elfsborg
2 - 1
Örebro SK

Tele2 Arena

Måndag 05 juli 19:00

Djurgården
3 - 0
Örebro SK

Platinumcars Arena

Torsdag 24 juni 13:30

IFK Norrköping
1 - 0
Örebro SK

Södermalms IP Skövde

Lördag 19 juni 14:00

Örebro SK
0 - 1
BK Häcken

Behrn Arena

Måndag 24 maj 18:30

Örebro SK
1 - 2
Malmö FF

Stora Valla

Tisdag 18 maj 18:30

Degerfors IF
3 - 0
Örebro SK

Bravida Arena

Onsdag 12 maj 18:30

BK Häcken
2 - 3
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 08 maj 17:30

Örebro SK
1 - 0
Halmstads BK

Behrn Arena

Söndag 02 maj 15:00

Örebro SK
0 - 3
IFK Norrköping

Guldfågeln Arena

Söndag 25 april 15:00

Kalmar FF
1 - 0
Örebro SK

Jämtkraft Arena

Söndag 18 april 15:00

Östersunds FK
5 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 10 april 17:30

Örebro SK
0 - 0
IFK Göteborg

Behrn Arena

Lördag 03 april 14:00

Örebro SK
2 - 0
Akropolis IF

Behrn Arena

Fredag 26 mars 14:00

Örebro SK
2 - 3
AIK

Malmö IP

Söndag 21 mars 15:30

Malmö FF
4 - 1
Örebro SK

Malmö IP

Söndag 21 mars 13:00

Malmö FF
1 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Fredag 12 mars 14:00

Örebro SK
3 - 1
Falkenbergs FF

Behrn Arena

Lördag 06 mars 13:00

Örebro SK
2 - 2
IK Sirius

Söndag 28 februari 13:00

IF Lödde
0 - 7
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 20 februari 15:00

Örebro SK
0 - 1
Trelleborgs FF

Tele2 Arena

Lördag 13 februari 15:00

Djurgården
4 - 0
Örebro SK

Friends Arena

Söndag 07 februari 16:45

AIK
0 - 1
Örebro SK

Friends Arena

Söndag 07 februari 15:00

AIK
3 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Onsdag 03 februari 15:00

Örebro SK
1 - 1
IK Brage

Behrn Arena

Lördag 30 januari 14:00

Örebro SK
1 - 0
Degerfors IF
© Örebro sportklubb Stolthet, hjärta och passion sedan 1908