DAmTRUPPEN

ÖSK FOTBOLl

LAGBILD 2020

Överst fr. v. George Papachristou, Elin Sjösten, Anna Meijer, Emma Pettersson, Lisa Aronsson, Agnes Andersson, Caroline Zandén, Amanda Nordenby, Lova Händel, Eila Wennerholm, Isabelle Fredriksson, Matilda Wennberg, Mathias Dimberg.

Nederst fr. v. Olivia Rundberg, Ebba Cabander, Moa Arlebo, Anna Sandberg, Olivia Puhls, Lisa Davidsson, Antonia Jalkinger, Jenny Börjesson, Michaela Törnquist, Ebba Lundqvist, Cornelia Karlsson.

Tabellen DivISION 1 Södra Svealand

LagMVOFGMIM+/-P
1IFK Norrköping FK98104233925
2Tyresö FF97112591622
3Smedby AIS96122517819
4Enskede IK951325101516
5Örebro SK Söder95131816216
6Stuvsta IF95041517-215
7Stureby FF94142023-313
8IK Tun93151714310
9Boo FF93151424-1010
10Älta IF91261532-175
11Telge United FF9117634-284
12Lindö FF9018528-231

matcher DivISION 1 Södra Svealand

Behrn Arena

2020-04-13 14:00

Örebro SK Söder
Inst.
Tyresö FF

SUEZ Arena

2020-04-18 15:00

Smedby AIS
Inst.
Örebro SK Söder

Behrn Arena

2020-04-26 17:00

Örebro SK Söder
Inst.
Telge United FF

Älta IP 1

2020-05-02 13:00

Älta IF
Inst.
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-05-09 14:00

Örebro SK Söder
Inst.
IK Tun

Gubbängens IP 1

2020-05-17 17:00

Stureby FF
Inst.
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-05-21 14:00

Örebro SK Söder
Inst.
Stuvsta IF

Boovallen 1

2020-05-30 13:00

Boo FF
Inst.
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-06-07 17:00

Örebro SK Söder
Inst.
IFK Norrköping FK

Fastighetsteknik Arena

2020-06-14 14:00

Lindö FF
Inst.
Örebro SK Söder

Tyresövallen 1

2020-06-14 14:00

Tyresö FF
3 - 1
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-06-17 19:30

Örebro SK Söder
Inst.
Enskede IK

Grönpepparparkens IP A

2020-06-27 14:00

Örebro SK Söder
2 - 1
Smedby AIS

Södertälje Fotbollsarena

2020-08-08 15:00

Telge United FF
0 - 6
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-08-15 14:00

Örebro SK Söder
3 - 2
Älta IF

Enstaberga IP

2020-08-22 12:00

IK Tun
3 - 0
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-08-29 14:00

Örebro SK Söder
1 - 1
Stureby FF

Stuvsta IP 1

2020-09-05 13:00

Stuvsta IF
1 - 3
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-09-12 14:00

Örebro SK Söder
2 - 0
Boo FF

Östgötaporten

2020-09-19 13:00

IFK Norrköping FK
5 - 0
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-09-26 14:00

Örebro SK Söder
Lindö FF

Enskede IP 1

2020-10-04 14:00

Enskede IK
Örebro SK Söder

DATUM

Text

MATCH

RESULTAT

PLATS

MATCHRAPPORT

HUVUDPARTNER ÖSK FOTBOLL Dam

© Örebro sportklubb Stolthet, hjärta och passion sedan 1908