MATCHER dam 2023

MATcHER DAM 2024

Behrn Arena

Lördag 27 januari 13:00

Örebro SK
4 - 0
KIF Örebro F19

Behrn Arena

Söndag 04 februari 13:00

Örebro SK
3 - 2
Sollentuna FK

Tunavallen

Lördag 10 februari 13:00

Eskilstuna United
1 - 4
Örebro SK

Behrn Arena

Onsdag 14 februari 18:00

KIF Örebro
3 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Söndag 25 februari 16:00

Örebro SK
1 - 1
Lidköpings FK

Behrn Arena

Lördag 02 mars 13:00

Örebro SK
1 - 1
Mallbackens IF

Behrn Arena

Fredag 08 mars 19:00

Örebro SK
6 - 1
Degerfors IF

Behrn Arena

Tisdag 19 mars 19:00

Örebro SK
3 - 2
Gamla Upsala SK

Ekängs IP

Söndag 24 mars 14:00

Örebro SK
3 - 0
IFK Kalmar

Behrn Arena

Lördag 30 mars 13:00

Örebro SK
0 - 0
AIK

Behrn Arena

Fredag 12 april 19:00

Örebro SK
3 - 1
Lidköpings FK

Mjörnvallen

Lördag 20 april 15:00

Alingsås IF FF
5 - 0
Örebro SK

Umeå Energi Arena SOL

Lördag 27 april 14:00

Umeå IK
2 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Onsdag 01 maj 16:00

Örebro SK
1 - 1
Sundsvalls DFF

Behrn Arena

Lördag 04 maj 16:00

Örebro SK
0 - 2
Gamla Upsala SK

Åbyvallen

Lördag 11 maj 15:00

Jitex BK
4 - 2
Örebro SK

Grönpepparparkens IP

Lördag 18 maj 13:00

Örebro SK
1 - 0
Bollstanäs SK

Grenadjärvallen

Tisdag 21 maj 19:00

Rynninge IK
2 - 4
Örebro SK

Grönpepparparkens IP

Söndag 26 maj 16:00

Örebro SK
2 - 2
Sunnanå SK

Malmö Stadion

Lördag 08 juni 14:00

Malmö FF
3 - 1
Örebro SK

Grönpepparparkens IP

Torsdag 13 juni 19:00

Örebro SK
1 - 0
IK Uppsala Fotboll

Tunavallen

Torsdag 20 juni 19:00

Eskilstuna United
2 - 0
Örebro SK

Grönpepparparkens IP

Söndag 30 juni 15:00

Örebro SK
-
IFK Kalmar
Seriematch · Grönpepparparkens IP

Strandvallen

Lördag 06 juli 15:00

Mallbackens IF
-
Örebro SK
Seriematch · Strandvallen

Grönpepparparkens IP

Söndag 11 augusti 14:00

Örebro SK
-
Mallbackens IF
Seriematch · Grönpepparparkens IP

NP3 Arena

Söndag 18 augusti 13:00

Sundsvalls DFF
-
Örebro SK
Seriematch · NP3 Arena

Sörbyvallen

Onsdag 21 augusti 18:30

IK Sturehov
-
Örebro SK
Svenska cupen · Sörbyvallen

Grönpepparparkens IP

Lördag 24 augusti 15:00

Örebro SK
-
Alingsås IF FF
Seriematch · Grönpepparparkens IP

Framnäs IP

Lördag 31 augusti 15:00

Lidköpings FK
-
Örebro SK
Seriematch · Framnäs IP

Bollstanäs IP

Lördag 07 september 15:00

Bollstanäs SK
-
Örebro SK
Seriematch · Bollstanäs IP

Grönpepparparkens IP

Fredag 13 september 19:00

Örebro SK
-
Eskilstuna United
Seriematch · Grönpepparparkens IP

Grönpepparparkens IP

Lördag 21 september 13:00

Örebro SK
-
Umeå IK
Seriematch · Grönpepparparkens IP

Gröndals IP

Söndag 29 september 14:00

IFK Kalmar
-
Örebro SK
Seriematch · Gröndals IP

Electrolux Home Arena

Söndag 06 oktober 13:00

Sunnanå SK
-
Örebro SK
Seriematch · Electrolux Home Arena

Behrn Arena

Lördag 12 oktober 14:00

Örebro SK
-
Malmö FF
Seriematch · Behrn Arena

Lötens IP

Lördag 19 oktober 16:00

Gamla Upsala SK
-
Örebro SK
Seriematch · Lötens IP

Behrn Arena

Lördag 02 november 14:00

Örebro SK
-
Jitex BK
Seriematch · Behrn Arena

Studenternas

Söndag 10 november 14:00

IK Uppsala Fotboll
-
Örebro SK
Seriematch · Studenternas
© ÖSK Elitfotboll AB Stolthet, hjärta och passion sedan 1908