Huvudinnehåll

VD:n vid pennan
Det blev en kort intensiv arbetsvecka måndag-tisdag där intressanta kundmöten varvades med interna/externa träffar som exempelvis styrelsemöte i föreningen och samverkansmöten med arenaägaren Örebroporten.
Jan Karlsson, vd ÖSK Fotboll
På väg hem från Öland under fredagen rullades Nordins spelberoende ut i media efter långt reportage i Expressen.
Tycker det är strongt av Nordin att släppa på trycket och informera om sina problem. Förhoppningsvis så gynnar detta både hans läkningsprocess och andra i samma situation. Samtidigt som debatten i ämnet givetvis ökar medvetenheten hos oss alla.
I övrigt ser vi fram emot kommande vecka då laget och ledarna under onsdagen kommer tillbaka efter ledigheten. Förhoppningsvis är de utvilade och laddade inför sommaren och höstens alla utmaningar.