A-truppen

Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat Matchrapport
JANUARI            
Fre 25/1 Träningsmatch Vasalund H 19.00 Inställd  
FEBRUARI            
Fre 1/2 Träningsmatch Västerås SK H 18.00 1-1 Rapport
Lör 2/2 Träningsmatch Eskilstuna City H 11.00 4-1 Rapport
Fre 8/2 Träningsmatch Djurgården B 16.45 0-2 Rapport
Lör 16/2 Träningsmatch Jönköpings Södra H 13.00 2-0 Rapport
Lör 23/2 Träningsmatch Degerfors IF H 13.15 4-0 Rapport
MARS            
Lör 2/3 Svenska Cupen Värnamo H 14.00 2-0 Rapport
Lör 9/3 Svenska Cupen Falkenbergs FF H 15.00    
Lör 16/3 Svenska Cupen BK Häcken B 16.00    
Fre 29/3 Träningsmatch FC Inter (Finland) H 14.00    
APRIL            
Sön 7/4 Superettan Värnamo B 16.00    
Mån 15/4 Superettan GIF Sundsvall H 19.20    
Sön 21/4 Superettan Hammarby B 16.20    
Mån 29/4 Superettan Varberg H 19.00    
MAJ            
Sön 5/5 Superettan Falkenberg B 17.00    
Mån 13/5 Superettan Degerfors H 19.20    
Sön 19/5 Superettan Assyriska B 17.00    
Ons 22/5 Superettan Ängelholm H 19.00    
Mån 27/5 Superettan IK Brage B 19.00    
JUNI            
Mån 3/6 Superettan Östersund H 19.00    
Mån 10/6 Superettan Landskrona BoIS B 19.00    
Fre 14/6 Superettan Örgryte H 19.00    
Ons 19/6 Superettan GAIS B 19.00    
Ons 26/6 Superettan Ljungskile H 19.00    
JULI            
Lör 27/7 Superettan Jönköpings Södra B 16.00    
AUGUSTI            
Lör 3/8 Superettan Värnamo H 16.00    
Ons 7/8 Superettan Jönköpings Södra H 19.00    
Mån 12/8 Superettan GIF Sundsvall B 19.00    
Mån 19/8 Superettan Hammarby H 19.00    
Sön 25/8 Superettan Varberg B 16.00    
Tor 29/8 Superettan Falkenberg H 19.00    
SEPTEMBER            
Sön 1/9 Superettan Degerfors B 16.00    
Tor 12/9 Superettan Assyriska H 19.00    
Tor 19/9 Superettan Ängelholm B 19.00    
Mån 23/9 Superettan IK Brage H 19.00    
Lör 28/9 Superettan Östersund B 15.00    
OKTOBER            
Mån 7/10 Superettan Landskrona BoIS H 19.00    
Mån 21/10 Superettan Örgryte B 19.00    
Sön 27/10 Superettan GAIS H 15.00    
NOVEMBER            
Lör 2/11 Superettan Ljungskile B 15.00    
januari
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
lö 25/1 Träningsmatch IK Brage H 13:00 1-0
februari
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
on 5/2 Atlantic Cup, Portugal Hafnarfjarðar H 17:00 4-1
lö 8/2 Atlantic Cup, Portugal Mattersburg H 17:00 2-1
må 10/2 Atlantic Cup, Portugal Slovan Liberec H 17:00 2-0
fr 14/2 Träningsmatch IK Sirius H 17:00 1-1
sö 23/2 Träningsmatcher Elit Herrar 2014 Kalmar FF H 16:00 3-2
mars
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
lö 1/3 Träningsmatcher Elit Herrar 2014 Falkenbergs FF H 13:30 0-2
on 5/3 Träningsmatch Ferreiras B 21:00 0-5
on 12/3 Träningsmatch S.C. Farense B 16:00 3-1
sö 23/3 Träningsmatch Vålerengen (NOR) H 14:00 1-2
sö 30/3 Allsvenskan Halmstads BK B 17:30 1-2
april
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
ti 8/4 Allsvenskan Mjällby AIF H 18:30 1-0
sö 13/4 Allsvenskan AIK B 15:00 1-1
on 16/4 Allsvenskan Malmö FF H 19:00 1-2
må 21/4 Allsvenskan IF Brommapojkarna B 17:30 2-2
fr 25/4 Allsvenskan Åtvidabergs FF H 19:00 3-2
maj
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
sö 4/5 Allsvenskan Kalmar FF B 17:30 2-0
to 8/5 Allsvenskan Falkenbergs FF H 19:00 0-0
sö 11/5 Allsvenskan IFK Göteborg B 17:30 2-1
må 19/5 Allsvenskan Gefle IF FF H 19:00 2-2
lö 24/5 Allsvenskan IF Elfsborg B 16:00 1-0
fr 30/5 Allsvenskan Djurgården H 19:00 0-1
juni
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
on 18/6 Träningsmatch AIK H 16:00 3-0
fr 27/6 Distriktscupen Sköllersta IF B 19:00 3-17
juli
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
ti 1/7 Träningsmatch Vålerengen B 16:00 2-2
sö 6/7 Allsvenskan IFK Norrköping FK H 15:00 2-2
sö 13/7 Allsvenskan BK Häcken B 18:00 4-1
sö 20/7 Allsvenskan Helsingborgs IF H 17:30 1-1
sö 27/7 Allsvenskan Helsingborgs IF B 17:30 1-1
augusti
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
lö 2/8 Allsvenskan Halmstads BK H 16:00 1-2
lö 9/8 Allsvenskan Mjällby AIF B 16:00 0-1
on 13/8 Allsvenskan Malmö FF B 19:00 3-2
sö 17/8 Allsvenskan AIK H 15:00 4-2
on 20/8 Svenska Cupen Eskilstuna City B 19:30 0-2
må 25/8 Allsvenskan Åtvidabergs FF B 19:00 1-2
fr 29/8 Allsvenskan IF Brommapojkarna H 19:00 3-1
september
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
må 15/9 Allsvenskan Kalmar FF H 19:00 2-0
lö 20/9 Allsvenskan Falkenbergs FF B 16:00
on 24/9 Allsvenskan IFK Göteborg H 19:00
må 29/9 Allsvenskan Gefle IF FF B 19:00
oktober
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
sö 5/10 Allsvenskan IF Elfsborg H 15:00
må 20/10 Allsvenskan Djurgården B 19:00
sö 26/10 Allsvenskan IFK Norrköping FK B 15:00
november
Datum Match Motståndare H/B Tid Resultat  
sö 2/11 Allsvenskan BK Häcken H 15:00
Observera att tiderna är preliminära och kan komma att ändras.